Používané materiály

PLASTOVÁ OKNA – TECHNICKÝ POPIS

Certifikace CE
Profil – třída A, moderní petikomorový profilový systém VEKA se zastavenou šířkou 70 mm, vnejší steny profilu s tloušťkou 3 mm zaručují vetší stabilitu a pevnost oken
Výztuž – výztuž profilu v provedení z pozinkované oceli, s příslušnou geometrií a tloušťkou (minimálně 1,5 mm, v barevném profilu je výztuž s tloušťkou 1,75 mm), výztuž zajištuje tuhost, rádné fungování a stabilitu tvaru oken
Sklo – dvojsklo 1,0 se soucinitelem pruniku tepla U w=1,0W/m2K, možnost použít dvoukomorové trojsklo Uw=0,7W/m2K
Kování – bohate vybavené kování Maco Multi -Matic zaručující těsnost oken, ve standardním vybavení s bezpečnostním cepem Safety Plus, blokováním chybné polohy kliky a s blokováním sklopení, které chrání sklopené křídlo před zavřením průvanem
Těsnění – těsnění EPDM s vysokou odolností proti působení povětrnostních vlivu, jako je vlhkost, vodní pára, UV záření nebo teplotní změny. Je k dostání i v hnědé barvě. – těsnění vyplňující drážku kování v dolní části zárubně, jehož použití pomáhá udržovat čistotu
Kliky – hliníkové kliky od firmy Hoppe Termorámeček – možnost použít termorámečku z ušlechtilé oceli, který omezuje výskyt orosení skla a umožnuje úspory energie až do 10% NA POŽÁDÁNÍ JE MOŽNÉ OBJEDNAT OKNA S TROJSKLEM, RŮZNÉ BAREVNÉ VARIANTY A RŮZNÉ PROFILY RÁMŮ.

Sádrovláknité desky FERMACELL

loga-fermacell
Stavební biologie Produkty FERMACELL splňují požadavky stavební biologie. Podle zkoušek provedených rakouským Institutem pro stavební biologii a ekologii ve Vídni a Ústavem stavební biologie v Rosenheimu přispívají produkty FERMACELL ke zdravému bydlení.

Suroviny a výrobní postup Deska FERMACELL je složena ze sádry a papírových vláken, která se získávají recyklací papíru. Obě přírodní suroviny se smíchají a po přidání vody – bez dalších pojiv – se za vysokého tlaku lisují do stabilních desek, vysuší, naimpregnují prostředkem odpuzujícím vodu a nařežou na požadovaný formát. Sádra reaguje s vodou, pronikne dovnitř a obalí vlákna. To zajistí vysokou pevnost a tvrdost a také nehořlavost materiálu FEERMACELL. Díky svému složení je FERMACELL stavební deskou, protipožární deskou a zároveň je vhodný do vlhkého prostředí.
Stavební deska FERMACELL neobsahuje žádné látky, které by byly zdraví škodlivé. Protože neobsahuje žádná pojiva, neobtěžuje zápachem a zároveň je tato homogenní deska velmi prodyšná. Stavební desky FERMACELL vyhovují požadavkům stavební biologie.

Produkt byl testován v Rakouském ústavu pro stavební biologii, který doporučil, aby desky FERMACELL byly zařazeny mezi stavební materiály vhodné z hlediska stavební biologie.

FERMACELL stavební systém dosahuje vynikajících stavebně-fyzikálních vlastností, jako je odolnost proti ohni, tepelná ochrana, nebo zvuková izolace.

protipožární ochrana  tepelná ochrana  zvuková izolace

MINERÁLNÍ IZOLACE

Charakteristika výrobku ISOVER ORSIL UNI Izolační desky vyrobené z minerální plsti Isover. Výroba je založena na metodě rozvlákňování taveniny směsi hornin a dalších příměsí a přísad. Vytvořená minerální vlákna se v rámci výrobní linky zpracují do finálního tvaru desek. Vlákna jsou po celém povrchu hydrofobizována. Desky je nutné v konstrukci chránit vhodným způsobem proti povětrnostním vlivům (vnější opláštění kazet, difuzní a parotěsnící fólie).
Použití Desky Isover UNI jsou vhodné pro nezatížené izolace vnějších stěn (provětrávaných fasád pod obklad s vkládáním izolantu do kazet nebo do roštů), dále pro izolace šikmých střech, stropů, podhledů a dalších lehkých sendvičových konstrukcí. Materiál je vhodný do protipožárních systémových konstrukcí s požadavkem na objemovou hmotnost ≥ 40 kg.m-3.

Přednosti
 • nehořlavost
 • velmi dobré tepelně izolační schopnosti
 • vysoká protipožární odolnost
 • výborné akustické vlastnosti z hlediska zvukové pohltivosti
 • nízký difuzní odpor – snadná propustnost pro vodní páru
 • ekologická a hygienická nezávadnost
 • vodoodpudivost – izolační materiály jsou hydrofobizované
 • dlouhá životnost
 • odolnost proti dřevokazným škůdcům, hlodavcům a hmyzu
 • snadná opracovatelnost – výrobky lze řezat, vrtat ATD.
 • rozměrová stabilita při změnách teploty

KVH KONSTRUKČNÍ DŘEVO

KVH je masivní konstrukční dřevo vyráběné nastavovaným zubovitým spojem (nastavené ozubem – tzv. nekonečný spoj) – délka až 18 m . Jedná se tedy o dokonalý přírodní stavební materiál, který má vynikající konstrukční vlastnosti.

 • tloušťkově vyrovnaný a čtyřstranně hoblovaný konstrukční hranol
 • vysušený na vlhkost 15% (± 3 %) = přirozená ochrana proti biologickým škůdcům,
 • hranol opatřený sražením hran = požární bezpečnost
 • šetří vstupní hmotu = vymanipulování vad snižujícíc mechanicko-pevnostní vlastnosti dřeva
 • usnadňuje manuální práci = přesnost povrchu, rozměrová stálost
 • splňuje základní požadavky pro konstrukční použití v moderním stavebnictví
 • vyráběný z jehličnatého řeziva (nejčastěji smrk a modřín)
 • hlavní použití jako plnohodnotná náhrada klasického stavebního a konstrukčního řeziva
TOPlist