Slovník pojmů

Dřevěné domy

Dřevěné domy dýchají a zajišťují v interiéru přirozené klima, protože jsou vyrobené z ryze přírodního materiálu. Pokud jsou vyrobeny a smontovány kvalitně, mají obrovskou životnost. Jedinou údržbou, kterou dřevěné domy vyžadují, je periodické ošetřování dřevěných stěn kvalitní lazurou – obzvláště těch venkovních, které jsou vystaveny přímému slunci.
Dřevěné domy splňují požadavky i těch nejnáročnějších klientů, kteří si potrpí na kvalitu a zároveň chtějí bydlet moderně.
Dřevěné domy vlastně nikdy ve světě (Severní Evropa, Švýcarsko, USA, Německo, Rakousko, atd.) nevyšly z módy. (V naší zemi se pouze na čas odmlčely, protože tu nebyly k dispozici kvalitní stavební technologie – to už ale dnes neplatí.)  Přírodní stavební materiály vždycky byly, jsou a budou žádané.
V poslední době se rapidně zvyšují náklady na výrobu stavebních materiálů a zároveň stoupají i ceny stavebních prací. To vede k růstu poptávky po kvalitních a energeticky nenáročných technologiích. Proto se i v naší zemi opět těší velké oblibě dřevěné domy, které šetří čas potřebný k výstavbě a splňují veškeré požadavky na energetickou náročnost budov stanovené zákonem.

Dřevo

Dřevo vždy bylo nedílnou součástí stavitelství. Dřevo je lehké a přitom pevné i pružné. Je odolné vůči tlaku. Navíc je snadno dostupné, dobře opracovatelné, ekologické (banka pro CO2) a umožňuje jednoduchou montáž. Má nízkou tepelnou vodivost a výborně izoluje. Je to jediný 100 % obnovitelný stavební materiál. To jsou jen některé z mnoha výhod, které dřevo poskytuje.

Dřevostavby

Dřevostavby jsou domy, jejichž nosnou konstrukci a hlavní stavební prvky tvoří především dřevěné materiály. Dřevostavby vlastně známe již celá staletí – není to novinka, ale generacemi ověřená klasika. Prostě tradiční bydlení. V dnešní době i díky využití moderních stavebních technologií pojem dřevostavby znamená úplně něco jiného než třeba před 100 lety. Nicméně kvalita bydlení a přínos pro ekologii zůstávají. To bereme jako samozřejmost. Poslední dobou se však dřevostavby znovu dostaly na výsluní díky své energetické úspornosti.
Dřevostavby splňují požadavky i těch nejnáročnějších klientů, kteří si potrpí na tradiční bydlení, ale zároveň chtějí bydlet v souladu s moderními trendy.

Montované domy

Montované domy,  jsou jednou z variant dřevostaveb.
Přesto, že na první pohled působí jako zděné domy, jsou montované domy dřevostavbou. Nosná konstrukce je tvořena konstrukčními masivními hranoly, mezi kterými je vytvořen prostor pro tepelnou izolaci a které jsou následně opláštěny nehořlavou fermacelovou deskou.
Montované domy jsou oblíbené pro rychlou výstavbu, suchou montáž a dobré tepelně-izolační vlastnosti.
Prohlédněte si naši nabídku typových bungalovů i patrových domů, stejně jako galerii vybraných námi realizovaných montovaných dřevostaveb.

Nízkoenergetický dům

Nízkoenergetický dům není jakákoli dřevostavba. Musí splňovat náročné podmínky stanovené stavebním zákonem. Například spotřeba energie na vytápění musí být mezi 15 až 50 kWh/m2 za 1 rok. Nízkoenergetický dům musí být správně a kvalitně navržen a samozřejmě odborně postaven. Dodržování předepsaných stavebních postupů bez tzv. tepelných mostů, volba a použití schválených stavebních prvků a materiálů jsou pro stavbu nízkoenergetického domu nutnost. Izolační schopnosti pro nízkoenergetické domy jsou popsány v normě ČSN 73 0540 pod názvem „Tepelná ochrana budov“. Od roku 2022 se mohou stavět pouze rodinné domy kategorie B (velmi úsporné budovy).

Roubenky

Z vysušeného a certifikovaného smrkového dřeva vyrábíme roubenky a dřevěnice.
Naše roubenky poskytují ihned po postavení vysoký uživatelský komfort. Neprobíhá v nich žádný dlouhodobý proces vysychání.
Roubenky a dřevěnice jsou útulné, příznivě působí na alergiky a mají dobré tepelně-izolační vlastnosti. Existují studie dokládající, že už jen pouhý pohled na dřevo v interiéru uklidňuje.
Roubenky splňují požadavky i těch nejnáročnějších klientů, kteří chtějí bydlet tradičně, vyžadují vysoký standard a zároveň si přejí bydlet podle posledních trendů.
Ryze přírodní stavební materiály vždy byly, jsou i budou žádané. O tom vůbec nepochybujeme.
Prohlédněte si naši galerii vybraných realizovaných roubenek. A zde je nabídka našich typových roubenek.

Srubové (rekreační) chaty

Srubové chaty jsou ideálním místem k relaxaci. Hodí se do hor, k vodě, prostě všude. Česká republika je chatařská velmoc. Prozkoumejte naši nabídku přízemních i patrových rekreačních chat.
Srubové chaty se liší od zahradních domků tím, že kromě obvodových stěn mají také příčky. Mohou tedy mít podobné dispozice jako klasické rodinné domy. Srubové chaty mohou být i patrové, takže svým majitelům zajistí ještě více soukromí i životního prostoru. Při kvalitním zateplení je lze využívat celoročně.

Zahradní domky

Zahradní domky jsou praktickým pomocníkem, ale zároveň mohou být ozdobou Vašeho pozemku. Jejich klíčovou výhodou je jejich univerzální využití. Každý majitel je využije na něco jiného.
Může si v nich třeba uschovat svoje horská kola, sekačku na trávu, zahradní nářadí, pneumatiky rodinného vozového parku, hračky pro děti, dětský kočárek apod. Prostě, co se nevejde do rodinného domu, vejde se do zahradního domku. Mrkněte na naši nabídku.

TOPlist