Slovník pojmů

Dřevěné domy

Dřevěné domy jsou domy, které žijí, protože jsou vyrobené z přírodního materiálu. Jestliže jsou dřevěné domy kvalitně vyrobeny a smontovány, mají obrovskou životnost. Jedinou údržbu kterou dřevěné domy vyžadují, je periodické udžování dřevěných stěn kvalitní lazurou, ozvláště těch venkovních, které jsou vystaveny přímému slunci.
Dřevěné domy splňují požadavky i těch nejnáčnějších požadavků klientů požadujících tradiční, ale i moderní bydlení.
Už to, že dřevěné domy nikdy nevyšly z módy je známkou toho, že přírodní materiály budou vždy žádané a nejen to, ale i rychlost výstavby je velkou devizou kterou se mohou pochlubit dřevěné domy.
Zvyšující se náklady na výrobu stavebních materiálů a stoupající ceny stavebních prací vedou k růstu poptávky po levnějších a rychlejších technologiích. Tento trend se odráží ve stále větší oblibě dřevěných domů, které šetří náklady na materiál a čas potřebný k výstavbě.

Dřevo

Dřevo je nedílnou součástí stavitelství. Dřevo je lehké, snadno dostupné, dobře opracovatelné, ekologické a umožňuje jednoduchou montáž. To jsou jen některé z mnoha výhod, které dřevo poskytuje.

Dřevostavby

Dřevostavby jsou domy, jejichž nosnou konstrukci a hlavní stavební prvky tvoří především dřevěné materiály. Dřevostavby vlastně známe již celá staletí – není to novinka, ale generacemi ověřená klasika. Samozřejmě, že v dnešním světě za použití moderních stavebních technik dostane výraz dřevostavby malinko jiný kabát, nicméně kvalita, a přínos pro ekologii jsou zajištěny jednak použitím dřeva a také šetřením energií pro vytápění.
Dřevostavby splňují požadavky i těch nejnáčnějších požadavků klientů požadujících tradiční, ale i moderní bydlení.
Už to, že dřevostavby nikdy nevyšly z módy je známkou toho, že přírodní materiály budou vždy žádané a nejen to, ale i rychlost výstavby je velkou devizou kterou se mohou pochlubit dřevostavby.

Montované domy

Montované domy,  jsou jednou z variant dřevostaveb.
Přesto, že na pohled působí jako zděné domy, jsou montované domy dřevostavbou. Nosná konstrukce je tvořena konstrukčními masivními hranoly, mezi kterými je vytvořen prostor pro tepelnou izolaci anásledně opláštěny nehořlavou fermacelovou deskou.
Montované domy jsou oblíbené pro rychlou výstavbu, suchou montáž a dobré tepelné vlastnosti.
Prohlédněte si proto naši sekci montované domy.

Nízkoenergetický dům

Nízkoenergetický dům není jakákoli dřevostavba. Musí splňovat náročné podmínky. Například spotřeba energie na vytápění musí být mezi 15 až 50 kWh/m2 za 1 rok. Nízkoenergetický dům musí být správně a kvalitně navržen a samozřejmě odborně postaven. Dodržování předepsaných stavebních postupů bez tzv. tepelných mostů, volba a použití schválených stavebních prvků a materiálů jsou pro stavbu jako je nízkoenergetický dům nutnost. Izolační schopnosti pro nízkoenergetické domy jsou popsány v normě ČSN 73 0540 pod názvem „Tepelná ochrana budov“.

Roubenky

Z vysušeného, hoblovaného smrkového dřeva vyrábíme roubenky a dřevěnice.
Roubenky které stavíme, poskytují ihned po postavení komfort bydlení. Neprobíhá žádný dlouhodobý proces vysychání.
Roubenky a dřevěnice jsou útulné, komfortní a mají dobré tepelně-izolační vlastnosti.
Roubenky splňují požadavky i těch nejnáčnějších požadavků klientů požadujících tradiční, ale i moderní bydlení.
Už to, že roubenky nikdy nevyšly z módy je známkou toho, že přírodní materiály budou vždy žádané a nejen to, ale i rychlost výstavby je velkou devizou kterou se mohou roubenky pochlubit.

Srubové chaty

Srubové chaty jsou ideálním místek k odpočinku, ať už v horách nebo u vody, v létě i v zimě. Česko je chatová velmoc a proto jsou tu naše srubové chaty. Kromě těch standardně nabízených uvítáme každý váš nápad a shotovíme jakoukoliv atypickou chatu dle vašeho přání.
Srubové chaty se liší od zahradních chatek tím, že kromě obvodových stěn mají příčky, to znamená že velikost srubové chaty je prakticky neomezená a záleží na klientovi kolik místností si bude přát. Srubové chaty mohou být i patrové a tak poskytnout ještě větší rozlohové možnosti a využití. Prohlédněte si proto naši sekci srubové chaty.

Srub

Z vysušeného, hoblovaného smrkového dřeva vyrábíme sruby, roubenky a dřevěnice.
Sruby, které stavíme poskytují ihned po postavení komfortní bydlení. Neprobíhá žádný dlouhodobý proces vysychání.
Sruby a dřevěnice jsou útulné, komfortní a mají dobré tepelně-izolační vlastnosti.
Sruby splňují požadavky i těch nejnáročnějších požadavků klientů požadujících tradiční, ale i moderní bydlení.
Už to, že sruby nikdy nevyšly z módy je známkou toho, že přírodní materiály budou vždy žádané a nejen to, ale i rychlost výstavby je velkou devizou, kterou se mohou sruby pochlubit.

Zahradní chatky

Zahradní chatky jsou běžnou součástí zahrad. Jejich jednoduchý a vkusný vzhled ozdobí okolí vašeho domku, ale také poskytne praktické využití.
Zahradní chatky můžete využít jako úschovnu kol, sekačky na trávu, zahradního nářadí, hraček pro děti, dětského kočárku apod. Zahradní chatky přesto, že jsou relativně malé, mají široké využití. Prohlédněte si proto naši sekci zahradní chatky.

TOPlist